UX/UI Dizajn

Máte záujem o štýlovú prezentačnú webovú stránku, mobilnú aplikáciu alebo softvér na mieru, ktorý Vám pomôže v podnikaní? Prvým – a veľmi dôležitým – krokom je vytvorenie správneho UX/UI dizajnu, ktorý bude navrhnutý príťažlivo a presne do rúk používateľov.

Pri návrhu dizajnu sa veľakrát odporúča aj tvorba prototypu.

 

Návrh prototypu

Prototyp je softvér, ktorý vyzerá a správne sa presne ako reálna mobilná alebo webová aplikácia, čiže je to akási jej „maketa“. Vďaka interakcií s prototypom sa dokážu lepšie identifikovať Vaše požiadavky a odhaľujú sa nedostatky, ktoré je nutné napraviť alebo doplniť. Keď si vyskúšate prototyp, sami si uvedomíte, že chcete na aplikácií inak, čo by ste tam chceli doplniť alebo ako ju ešte vylepšiť a nakoľko ide „iba“ o prototyp, malé zmena si nevyžaduje veľké náklady na čas.

UX/UI dizajnéri aktívne sledujú všetky aktuálne trendy a tie sa vždy snažia zladiť s Vašimi predstavami.

UI dizajn hovorí o tom, aby bolo jednotlivé screeny, stránky, podstránky a elementy vizuálne príťažlivé a navrhnuté tak, aby sa používateľ dokázal ľahko orientovať.

UX dizajn na druhej strane hovorí o celkovej skúsenosti, t.j. o navigovaní používateľa, aby ste ho dostali presne tak, kam chcete.

Dnes to už bez skvelého dizajnu jednoducho nejde!